Když jsem byl propuštěn z vězení tak jsem vyšel s misí, s misí abych osvobodil jak utlačované tak i jejich utlačovatele. Někteří lidé tvrdí že toto se již odehrává, ale já vím že tak to není. Pravdou je že nejsme svodobní, jenom jsme získali svodobu nebýt utlačováni. Neučinili jsme poslední krok na naší stezce, ale první krok na delší a náročnější cestě. Protože aby člověk mohl být svobodný neznamená jen zbavit se okovů, znamená to žít tak abychom nadále respektovali a obohacovali svobodu ostatních kolem nás. Opravdový test naší oddanosti svobodě teprve začíná.

– Nelson Mandela, 2005

Slovo „Vůdcovství“ je v některých kulturách historicky spojeno s jedinci se silnou vůlí, kteří dávají rozkazy a jsou zasvěcení nesporné loajalitě jejich specifickému postoji.

Jsou i jiné způsoby jak vést. Jedním z nich je způsob těch co „vidí“, šamanský přístup. V tomto způsobu můžeme stále mít jednoho vůdce nebo skupinu co vede, ale s tím rozdílem že každý jedinec má stále dostatek soucitu aby „viděl“ sebe a ostatní kolem a z toho se učit jak pomoci ostatním v jeho/její komunitě nebo týmu.

Ukázka: měli jste někdy úkol který byl nad rámec vašich schopností? Jaké to bylo? A nebo jste dali podobný úkol ostatním?

Pro toho co „vidí“ a vede, vůdcovství je pouze role, ne jeho identita. A skutečné vedení je založeno na následování. Vůdce nehledá poslušnost ostatních ale spíše způsob jak jim posloužit, a zároveň sloužit cíli který obohacuje a je větší než jednotliví účastníci. A chyby studenta jsou také chyby vůdce, protože vůdce má více znalostí a proto je zodpovědný za výsledky ostatních které vede.

Tato „další“ cesta vůdcovství je cesta kterou nás vede naše vlastní podstata.

Například. Stalo se vám že se řítíte určitým směrem, zatímco máte celou dobu zvláštní pocit uvnitř že něco není v pořádku? A stejně jste pokračovali. A jakmile toto „dobrodružství“ došlo ke svému obvykle dramatickému závěru, ukončili jste to s negativními myšlenkami, a nebo s vaším jemným já se slovy že vše bude v pořádku, poučíte se a příští kapitola bude lepší.

Toto nezbytné, ohleduplné a laskavé já bude stavebním kamenem našeho semináře, ze kterého si vybudujeme náš vlastní způsob jak vést. Vést z toho nejlepšího co v sobě máme, blízko ke zdroji, s neustálým nadhledem nad celou situací ve které jsme.

Kde: Cheb, Tělocvična Písečná 2 (mapa zde)

Kdy: 23 duben (sobota, 2 lekce), 30 duben (sobota, 2 lekce)

V Kolik: 14.00 – 17.00

Kontakt: alesmarek5@gmail.com nebo 722 274 305

Cena: 550,- CZK (všechny 4 lekce) nebo 150,- CZK (samostatná lekce)

Registrace zde
[su_accordion class=“button button-additional“][su_spoiler title=“Co vzít s sebou“]Psací potřeby (pero a zápisník)[/su_spoiler]
[/su_accordion]