V listopadu a prosinci 2015 proběhne 4-týdenní seminář na téma  Vnitřní Ticho. Díky souhlasu společnosti Cleargreen, kterou založil Carlos Castaneda spolu s dalšími žáky Dona Juana (Taisha Abelar, Florinda Donner-Grau a Carol Tiggs), se nám umožní v Západních Čechách představit umění a transformační potenciál Tensegrity.

Pokaždé když zastavíme svůj vnitřní dialog, svět takový jak ho známe se také pozastaví, a začnou se vynořovat neobyčejné kvality našeho bytí, jako kdyby tyto kvality byly pozastaveny pouze našimi myšlenkami.
Don Juan Matus, sepsán Carlosem Castanedou v knize Příběhy Síly

Kde: Cheb, KD Svoboda, Zrcadlový Sál

Kdy: 21 listopad (sobota), 28 listopad (sobota), 6 prosinec  (neděle), 12 prosinec (sobota), 2015

V Kolik: 16.00-18.00

Kontakt: alesmarek5@gmail.com nebo 722 274 305

Cena: 590,- CZK (všechny 4 lekce) nebo 170,- CZK (samostatná lekce)

Registrace zde
[su_accordion class=“button button-additional“][su_spoiler title=“Co vzít s sebou“]Malý polštář na pohodlné sezení

Karimatku (jóga podložku) nebo slabší deku[/su_spoiler]
[/su_accordion]

Tensegrity v Chebu V těchto lekcích budeme sdílet a užívat si spolu ticho, podporovat se navzájem v denní praxi ticha.

V našich cvičeních si také ověříme že každý má jinou formu jakou zažívá ticho. Pro někoho to může být kompletní absence myšlenek, pro jiného to může být zase uvědomění že uvnitř máme svého tichého svědka nebo pozorovatele, a pro někoho to může být něco co ani není spojené s myšlenkami ale s kompletně jiným druhem vnímání světa kolem nás.

Ať už to má jakoukoliv formu, ticho může být pro nás místo ve kterém najdeme tvořivost, inspiraci a to čemu ti dávní říkali ¨tiché poznání¨, kde jsme schopni přijímat náhlé záblesky informací z celého vesmíru bez jakékoliv filtrace či předsudků.

Svým způsobem tiché poznání je zodpovědné za naše největší objevy: Einsteinovy teorie byly údajně do velké míry čerpány z jeho snů a Mozartova dokonalá hudba je často popsána jako ¨hlasy andělů¨.

Proto že každý z nás má jiný způsob vnímání vnitřního ticha, každý z nás také má jiný přístup k tomu jak ho v sobě navodit. Někomu stačí fyzické cvičení, někdo rezonuje s dechovým cvičením a koncentrací a jsou i lidé kteří potřebují hlubokou relaxaci nebo hluboké soustředění v libovolné aktivitě.

Pro nás pro všechny se však ticho pohybuje v cyklech. Vnímání našeho vnitřního ticha se mění během každého okamžiku, kdy následujeme naše mnohé cykly našich vnějších a vnitřních světů. Každý z nás bude mít podporu ve svých vlastních cyklech, v duchu vděčnosti za pestrou rozmanitost vnitřního ticha.