Člověk na stezce za “poznáním” je v naší tradici nazýván, pro nedostatek lepšího přirovnání, čaroděj. V angličtině je používán termín sorcerer neboli “ten co vychází ze zdroje (source)”. Carlos Castaneda proto často zmiňoval:
Být “čaroděj” znamená jít k zdroji. Jakmile zcela přijmeme náš biologický zdroj, naše matky a otce, dveře našeho vnímání se otevřou dokořán…
Když budeme dále následovat tuto lingvistickou notu, můžeme si také všimnout, že v latině jeden z významů slova “mater” je matka - ta co dává život. A “pater” je učitel struktury a pevných základů. Dohromady nás tyto obě části přináší do tohoto světa a také mají pro nás významnou roli jako první představitelé autority. Pokud jsme s nimi v našich pokročilých letech stále v rozporu, zůstáváme dětmi. Závislí a v podobném rozporu se všemi ostatními autoritami se kterými se setkáváme. Když se nám ale podaří se přenést přes naše očekávání toho jací by naše ideální matky a naši otcové měli být, přestat se soustředit na jejich nedostaky a selhání, pokud se nám podaří je vidět takové jací jsou – lidé kteří se snaží žít co nejlépe své životy, stejně jako my – poté můžeme přijmout jejich vliv na naše životy s vděčností. Toto je úsek kterým si projde každý na stezce za poznáním, každý vidoucí, každý “čaroděj”. V této sérii hodin na téma Matky se za pomocí magických pohybů a rekapitulace podíváme na následující oblasti:
  • Naše mytologie toho kdo nám sloužil jako matka, ať už bilogicky či jinak
  • Najdeme scény z našich vlastních životů které mají v těchto vztazích pro nás silný význam
  • Za pomocí vedené meditace porozumíme životům našich matek
  • Napíšeme dopisy vděčnosti, pokud to tak budeme cítit také je i doručíme
  • Společně dojdeme k uvědomění, že naše matky jsou naší nedílnou součástí a je naší volbou pokud s nimi chceme žít v harmonii či ne. Nebylo by snadnější a produktivnější přijmout naše “zdroje” a sebe samé?
  Kde: Online s pomocí aplikace www.freeconferencecall.com, po registraci a zaplacení Vám budou zaslány detaily o tom jak se připojit Kdy: 6.6., 13.6.,  20.6. a 27.6. 2017 (každé úterý v červnu) V Kolik: 19.00 - 20.30 Kontakt: alesmarek5@gmail.com nebo 722 274 305 Cena: 400,- CZK (celý seminář), 120,- CZK (jeden díl) Co je potřeba: Dobré připojení k internetu a místo kde nebudete rušeni. Webová kamera a mikrofon. Psací potřeby (pero a zápisník). Registrace zde